Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Νέα νίκη εκτός έδρας ο Γυμναστικός με ανατροπή

“Όρθιος” στην Πολίχνη έστω και στο τάι μπρέικ στάθηκε το Σάββατο (29/01) ο Γυμναστικός την 13η αγωνιστική, νικώντας τον Επίκουρο με 3-2 σετ και αναθέρμανε το ενδιαφέρον του για την είσοδο στην πρώτη τετράδα.

Οι νεοφώτιστοι, από την άλλη πλευρά, που έφτασαν τις έντεκα ήττες στο πρωτάθλημα, παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη.

Το παιχνίδι πάντως ήταν ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα. Στο τρίτο σετ οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω με 22-19, κατάφεραν να το πάρουν με 26-24, η Λαμία απάντησε στο τέταρτο σετ κατακτώντας το και αυτή στις λεπτομέρειες ενώ μεγάλη μάχη έγινε και στο τάι μπρέικ, με τους φιλοξενούμενους να ολοκληρώνουν την ανατροπή φτάνοντας από το εις βάρος τους 2-1 σετ στο 3-2 σετ με 15-13.

Τα σετ: 25-22, 20-25, 26-24, 28-30, 13-15.

Στην κούραση από τον αγώνα κυπέλλου στην Αλεξανδρούπολη απέδωσε ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος την έλλειψη φρεσκάδας των παικτών του, θεωρώντας πάντως πολύτιμη την νίκη, ώστε ο ΓΣ Λαμία να βρίσκεται σε επαφή με τις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας.